spämmifiltrist

AUV spämmifilter kasutab kirjade filtreerimisel „graylisti“ põhimõtet, mis tähendab, et kõik uutest kohtadest saabuvad e-kirjad pannakse esimesel korral ootelisti: meie server ütleb maili saatvale serverile, et kirja vastuvõtmine on hetkel edasi lükatud, proovi hiljem uuesti. Tavaliselt häälestatakse mailiserverid nii, et nad üritaksid võimaliku vea korral kirja hiljem uuesti adressaadini toimetada. Kordusüritamise aja määrab serverit haldav administraator ja enamlevinud puhkudel üritatakse saatmist uuesti isegi kuni 5 ööpäeva.

Spämmi saatev tarkvara aga on konfigureeritud teisiti – seal on oluline korraga välja saata tuhandeid kirju, samuti satuvad spämmivad masinad suhteliselt lühikese aja vältel internetis olevatesse “blacklistidesse” ning seepeale keeldutakse probleemsete serveritega suhtlusest üleüldse. Seega spämmi saateva tarkvara reeglina kordussaatmist ei ürita.

Kuidas ülalmainitud “graylistimist” usaldatud partnerite puhul vältida? Lihtne – kirjutage neile. Nimelt on spämmifiltris olemas ka “whitelist”, milles kirjasolevatelt aadressidelt tulevaid kirju kontrollitakse ainult viiruste suhtes. Sellesse nimekirja satuvad automaatselt kõik aadressid, kellele te kirju saadate või kelle kirjale vastate. Eelduseks on kirjade väljumine läbi AUV mailiserveri (mail.auv.ee).

Meie mailiserveri seadistused leiate siit.

Loomulikult on võimalik partnerite aadresse ka manuaalselt “valgesse” nimekirja lisada, selleks tuleks saata tühja subjektiga kiri aadressile white@assp.auv.ee, kus kirja sisus on üksteise all kõik need adressaadid, kellega probleeme olla võib.